Ovesná kaše s hruškou a meruňkami

Zdravá sladká snídaně za pár minut

Ovesná kaše s hruškou a meruňkami

doba přípavy:  2 minuty

doba vaření:  5 minut

věk: i pro děti mladší 1 roku (může být i od 8 měsíce, pokud už je miminko seznámeno se všemi ingrediencemi)

Suroviny (na cca 1 porci pro mimčo):

  • 2 lžíce ovesných vloček
  • trocha čerstvého plnotučného mléka 
  • 1 hruška
  • 1 až 2 sušené meruňky, podle chuti a velikosti (! Pozor, při přípravě dbejte na to, aby sušené meruňky nebyly ošetřeny oxidem siřičitým (E220), který může u citlivých dětí vyvolat astmatický záchvat. Meruňky sušené bez oxidu siřičitého poznáte tak, že jsou černé, pokud jsou světlé, pro děti je nepoužívejte)
  • Ovoce na dozdobení (banán, hroznové víno, kousek hrušky a podobně) (nemusí být)

Hrušku oloupejte, zbavte jádřince a nakrájejte na kousky. Sušené meruňky také nakrájejte na kousky. Do hlubší pánvičky vložte ovesné vločky, nakrájené meruňky a hrušku a zalejte mlékem. Vařte asi 5 minut, dokud nejsou vločky opravdu měkké. Pokud je třeba, dolejte mléko, aby se vám kaše nepřipálila.

Malým dětem rozmixujte. Starším dětem již nemusíte mixovat. Dozdobte ovocem a můžete podávat 🙂

Budete překvapeni, jak je kaše sladká a lahodná.

Upozornění: Pro děti mladší, než 1 rok (nebo prostě pokud ještě dítěti nedáváte kravské či kozí mléko) můžete kaši samozřejmě připravit i bez mléka pouze z vody. Můžete také použít mléko mateřské či UM. V tom případě bych ale kaši uvařila ve vodě a poté dodala trochu mléka, mateřské mléko rozhodně nevařte!

(Pokud máte ověřeno, že vaše dítě není alergické na oříšky a je již starší, můžete kaši dozdobit a její hodnotu pozvednout nastrouhanou mandlí nebo nastrouhanými nesolenými arašídy. Ale pozor, arašídy jsou silné alergeny a tak s nimi velmi opatrně! ) Jsou ale vydatným zdrojem tzv . semiesenciální aminokyseliny argininu, kterou děti potřebují a jejich tělo ji ještě nedokáže vyrobit.

Dobrou chuť!

P.S.: a pokud vám kaše zbude, můžete ji i zamrazit 🙂

Hledáte odpovědi na otázky ohledně stravování vašeho miminka? Co mu vařit, co už smí jíst a co ne a zajímá vás také proč? Diky mým zkušenostem s přípravou stravy pro nejmenší děti, mé vášni pro dobré a kvalitní jídlo a zároveň touze porozumět tomu, co má vliv na zdraví mého dítěte a proč, pomáhám maminkám zorientovat se ve světě stravy miminek a batolátek. Učím maminky nejen, jak uvařit pro miminko tak, aby bylo zdravé, ale zároveň porozumět stavebním základům stravování malých dětí a v neposlední řadě, jak vše zvládnout, stihnout a přitom zůstat v pohodě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře