Losos v pomerančové šťávě s batátovo-brokolicovým pyré a chřestem.

Luxusní oběd za 15 minut.

Losos v pomerančové šťávě s batátovo-brokolicovým pyré a chřestem.

doba přípavy:  5 minut

doba vaření:  10 až 15 minut

věk: i pro děti mladší 1 roku (od 9m)

P1030904

 

Suroviny:

1 porce lososa velká podle žravosti vašeho pidižrouta 🙂

1 pomeranč

2 menší mrkve

kousek batátu (asi jako půlka ženské pěsti)

4 střední růžičky brokolice

1 stonek chřestu

trocha másla

domácí vývar

Dno malého pekáčku lehce vymažte máslem a vložte porci lososa kůží dolů. Přelijte pomerančovou šťávou. Pekáček přiklopte (třeba alobalem), vložte do předehřáté trouby a pečte asi 10 minut na 160°C (záleží na troubě, ryba musí být dostatečně propečená). Hlavně pozor, aby se vám to nepřipeklo, pomerančová šťáva by mohla zhořknout. Pokud si nevěříte, pomerančovou šťávu vynechte a podlijte lososa trochou vývaru nebo vody.

Oškrábejte mrkev a nakrájejte na kostky. Oloupejte batát a také jej nakrájejte na kostky a připravte si brokolici. Do kastrůlku vložte mrkev, batát a zalijte vodou, případně vývarem.

Po asi 10 minutách přidete brokolici a vařte asi 3 minuty.

Slijte přebytek vody, jednu růžičku brokolice si dejte stranou, ať se má prcek do čeho na talíři zakousnout. Vše ostatní rozmixujte na pyré.

Z chřestu ulomte dřevnatý konec, chřest omyjte, můžete rozlomit napůl a dejte ho vařit. Stačí asi 3 minuty aby byl „na skus“, ale záleží na tom, co vaše dítě zvládne.

A je to. Můžete servírovat!

(Dítěti nedávejtek jídlu kůži z lososa, je příliš mastná).

Samozřejmě malinkým dětem, které nemají zoubky, bude možná potřeba chřest rozmixovat, ale třeba si ho budou žužlat i vcelku.  Záleží už na nich.

 P1030920

(pro dospěláky: ti si to můžou dát taky, jen si dochutí pyré a je to! Navíc si na pánvičce mohou navíc opéct žampiony, pancettu a přidat chřest, a vše lehce opéct  (zelený chřest není nutno vařit).

P1030871

 Dobrou chuť!

Hledáte odpovědi na otázky ohledně stravování vašeho miminka? Co mu vařit, co už smí jíst a co ne a zajímá vás také proč? Diky mým zkušenostem s přípravou stravy pro nejmenší děti, mé vášni pro dobré a kvalitní jídlo a zároveň touze porozumět tomu, co má vliv na zdraví mého dítěte a proč, pomáhám maminkám zorientovat se ve světě stravy miminek a batolátek. Učím maminky nejen, jak uvařit pro miminko tak, aby bylo zdravé, ale zároveň porozumět stavebním základům stravování malých dětí a v neposlední řadě, jak vše zvládnout, stihnout a přitom zůstat v pohodě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře